Psy do adopcji

 Nr 268 - ID 2233
Suczka średniej wielkości przyjęta do schroniska z Trzebnicy.
Miła o łagodnym usposobieniu, przyjazna, bardzo rzadko szczeka.
Nie wykazuje agresji w stosunku do innych zwierząt.
"Może właśnie na Ciebie czekam!"

Wirtualny opiekun:
Wiek: 5 lat
Płeć: suczka
Zdrowie: zdrowa
Wielkość: średnia
Agresywność: brak

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

Suczka Racibórz

 Nr 334– ID 1905
Duża suka w wieku ok.11 lat. Jest bardzo przyjazna, łagodna i uwielbia spacerować. Mimo swego wieku jest w niej dużo energii. W schronisku przebywa od 27 listopada 2012r.
"Jeśli jesteś miłośnikiem świeżego powietrza, to jestem dla Ciebie idealną parą.
Ze mną miło spędzisz czas! Przyjdź, a chętnie wrócę z Tobą do domu!"
Wirtualny opiekun:
Katarzyna z Raciborza
Wiek: 11 lat
Płeć: suczka
Zdrowie: zdrowa
Wielkość: duża
Agresywność: brak

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 Nr 187 – ID 1797
Suka średniej wielkości w wieku około 9 lat. Przyjazna i łagodna. W schronisku przebywa od 16 lipca 2012r. Idealnie nadaje się na "anoła stróża". Nie jest agresywna, choć głośno wita gości.
"Chętnie zatroszczę się o Ciebie i twój dom.
Zabierz mnie do niego, a spędzimy wiele radosnych chwil!"
Wirtualny opiekun:
Wiek: 9 lat
Płeć: suczka
Zdrowie: zdrowa
Wielkość: średnia
Agresywność: brak

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

Pies Racibórz

 Nr 403 – ID 3271
Pies średniej wielkości, w wieku około 6 lat. Lubi sobie poszczekać, ale poza tym jest łagodny. Nie brakuje mu energii.
"Chętnie spędzę z Tobą czas na świeżym powietrzu. Przyjdź i poznaj mnie!

Wirtualny opiekun:
Wiek: 6 lat
Płeć: samiec
Zdrowie: zdrowy
Wielkość: średni
Agresywność: brak

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

4 zmien

Nr 359- ID3240

Siedmioletni pies Barman poleca się do adopcji.
Do schroniska w Raciborzu przyjechał 1 października 2016 r.
Został znaleziony w Raciborzu.
Barman jest początkowo nieufny do ludzi ale już po chwili wesoło merda ogonkiem. Jest kontaktowy i lubi przebywać wśród ludzi.
Będzie wiernym i oddanym przyjacielem do końca swoich dni.
Został już odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

2 popraw

Nr : 279 - ID2551

Oto Bleki - niedowidzący pies, który w schronisku w Raciborzu przebywa od 4 lipca 2014 r. Pochodzi z Długołęki. Psiak ma dziesięć lat. Dobrze słyszy i ma wspaniałe powonienie, którym wie jak się posługiwać. Świetnie orientuje się nim w terenie. Poza tym jest łagodny i nie brak mu pogody ducha.
Bleki jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.
Czy ma jeszcze szansę na dom ? Czy jest ktoś w stanie ofiarować mu jeszcze odrobinkę miłości?

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

bobik popraw

 

Znalazłem DOM

Nr: 118 - ID2118

Sześcioletni Bobik woła o pomoc ... Ile jeszcze będzie czekał w schronisku wypatrując swojego człowieka? Czy na prawdę nie jest wart uwagi ? Czy nie ma już szansy na swobodne bieganie po jego ulubionej trawce i wygrzewanie się na wiosennym słoneczku?
Bobik przebywa w schronisku w Raciborzu od 25.06.2013 r. czyli już połowę swojego życia... Jest mały, łagodny i spragniony ludzkiego dotyku. Czasem jednak na brak towarzystwa reaguje głośnym popiskiwaniem.
Bobik jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

1 popraw

Nr: 387 - ID1943

Dukat to przemiły, pięcioletni psiak, który od. 08. 01. 2013 r. marnuje swoje życie w raciborskim schronisku. Przyjechał z Czernicy. Jego życie polegało jak dotąd na wyczekiwaniu na swojego człowieka - tak bardzo chciałby być przez niego wypatrzony.
Nie jest psem dużym, więc sprawdzi się w domu z ogrodem jak i bloku. Jest łagodny i lubi dzieci. Mega fajny psiak do tulenia i kochania.
Dukat jest odrobaczony i zaszczepiony.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

7 zmien2

 

Znalazłem DOM

Nr: 492 - ID3325

Fąfel - łagodny, siedmioletni pies poleca się do adopcji. W schronisku w Raciborzu od 30 grudnia 2016 r. Jest bardzo towarzyskim czworonogiem - lgnie do ludzi. Lubi dzieci. To pies który nie szczeka bez powodu. Polecany głównie dla rodzin mieszkających w bloku gdyż psiak ma tendencje do ucieczek i ogrodzenie posesji nie stanowi dla niego problemu - psiak świetnie się po nim wspina.
Fąfel pochodzi z Gołkowic.
Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

1zmien23

Nr: 121- ID2773

Ten siedmioletni pies FIDEL został znaleziony w Raciborzu - Ocicach w dniu 17 lutego 2015 r. Niestety nikt go nie szukał. Już dwa lata siedzi w tym samym boksie... Nikt się nim nie interesuje, bo Fidel nie jest psem ufnym - wręcz przeciwnie - jest bardzo wystraszony - boi się ludzi i ucieka przed nimi do budy. W boksie lubi sobie jednak wysoko poskakać. Szukamy dla niego osoby doświadczonej, która nauczy go, że jednak człowiek to najlepszy przyjaciel psa ;)
Wiemy, że jeśli Fidel przekona się do ludzi, będzie wiernym towarzyszem do końca swoich dni.
Został odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

1zmien figa

Nr: 291- ID2238

Jak długo jeszcze nasza schroniskowa Figa będzie się bać?

Odkąd została znaleziona w Głubczycach w dniu 27 września 2013 r. spędza noce i dnie w swojej budzie i drży ze strachu. Boi się smyczy i jest ogólnie bardzo wystraszoną sunią. Po jej zachowaniu widać, że w czasach jej młodości musiała mocno dostawać w skórę ;( Sunia nie jest agresywna, lecz na widok smyczy - gryzie ją ze strachu. Z silnego stresu potrafi również się załatwić. Figa ma cztery lata. Nie jest wysterylizowana.

Potrzebuje opiekuna, który pomoże jej na nowo odnaleźć wiarę w człowieka tak aby na nowo mogła jemu zaufać.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

5zmienfila

Nr: 253 - ID3175

Kolejna nasza podopieczna, która pilnie szuka domu. Fila została znaleziona w Lubomi w dniu 6 lipca 2016 r. Jej wiek oszacowano na osiem lat. Sunia jest lękliwa lecz łagodna. Bez cienia agresji pomimo, iż ktoś brutalnie odrąbał jej połowę ogona. Na zdjęciach ma jeszcze kaftanik po sterylizacji. Jest już zaszczepiona. Błaga o dobry dom wszystkich zwierzolubów.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

1zmien fliper

Nr: 50 - ID 3377

Fliper to pies o delikatnej urodzie i charakterze. Jest trochę nieśmiały, ale bardzo sympatyczny i kochający ludzi. Miły, grzeczny, z tych psiaków, którym łatwo się zagubić w schronisku i które będą raczej ustępować, niż przepychać się łokciami. Chętnie trzyma się blisko człowieka, bo tak dla niego bezpieczniej. Jego smutek widać na odległość - schronisko źle na niego wpływa. Dogaduje się z innymi zwierzętami. Tuli się do dzieci. Fliper ma cztery lata. W schronisku przebywa od 21 lutego 2017 r. Przywieziony z gminy Godów (Gołkowice).
Jest odrobaczony i zaszczepiony.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

8 butek 2245

Nr: 281- ID2245

Gutek to mały, dziesięcioletni pies w typie niskopodwoziowca ;) który do schroniska w Raciborzu przyjechał we wrześniu 2013 r. z Oleśnicy.
Jest zdrowym czworonogiem ale nie zawsze tak było. Gutek miał zmianę nowotworową na grzbiecie, która została wiele miesięcy temu całkowicie usunięta, a po zmianie nie ma ani śladu. Temu psiakowi kibicują wszyscy pracownicy schroniska, którym Gutek skradł serce. Piesek został odrobaczony i zaszczepiony.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

kropek 3345

Nr: 13 - ID 3345

Mały piesek Kropek poleca się do adopcji. Do schroniska w Raciborzu trafił 26 stycznia 2017 r. z okolic Baborowa (Czerwionka Wieś). Pies ma pięć lat. Jest łagodny lecz wystraszony pobytem w ciemnym boksie. Dobrze dogaduje się jednak z innymi psami. Potrzebuje opiekuna cierpliwego, który sprawi, że psiak ponownie zaufa człowiekowi.
Kropek został odrobaczony i zaszczepiony.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

lucky 3389

Nr: 62 - ID3389

Starszy pies Lucky prosi o ciepły kąt. Psiak ma dziesięć lat i właśnie został oddany do schroniska przez osobę, która nie jest już w stanie dłużej sprawować nad nim opieki. Od zawsze mieszkał w domu, więc wiemy, że jest grzecznym czworonogiem, zachowuje czystość i załatwia się na dworze. Dogaduje się z kotami i innymi psami. Jest zaszczepiony i wykastrowany. Posiada książeczkę zdrowia.
Lucky zjednuje sobie ludzi swoim cudownym, anielskim charakterem. Pogodny, uśmiechnięty i bardzo sympatyczny. Bez nachalności, narzucania się, humorów - tylko, aby usiąść blisko człowieka i móc do niego się przytulić. Z sercem na przysłowiowej psiej dłoni - tylko nie ma komu tego serca ofiarować...
Jest zdrowy i bardzo lubi wychodzić na spacery. Czy ktoś się z nim zaprzyjaźni ?

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

łatek 3312

Nr: 464 - ID3312

Młodziutki, roczny, mały pies Łatek szuka dobrego domu.
Został znaleziony w Krzanowicach i przywieziony do raciborskiego schroniska w dniu 13 grudnia 2016 r. Jest wesołym i ciekawym świata psem. Lubi się przytulać do ludzi. Dogaduje się z innymi psami. Będzie także świetnym towarzyszem zabaw dla odpowiedzialnego dziecka.
Został odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.
Oddamy tylko w dobre ręce.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

murzyn 2115

ID 2155

Murzyn jest psem odważnym, pilnującym swojego terytorium. Jeśli jednak przekona się do człowieka, jest mu bardzo wierny i oddany. Na obcych ludzi lubi poszczekać i czasem potrafi nad nimi dominować. Ten pies idealnie sprawdzi się jako "straszak" do pilnowania posesji. Odnajdzie się w domu z ogrodem. Murzyn trafił do raciborskiego schroniska 25.07.2013 r. z Oleśnicy. Ma sześć lat i jest wykastrowany. Posiada aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

ploton 2273

Nr: 342 - ID2273

Platon - sześcioletni uroczy pies poleca się do adopcji. Do schroniska w Raciborzu przyjechał w październiku 2013 r. z terenu Gminy Krzyżanowice. Ten psiak ma wspaniały charakter a na dodatek toleruje inne psy ;) Jest pogodny i bardzo kontaktowy.
Szukamy Platonowi odpowiedzialnego opiekuna, który zapewni mu opiekę do końca jego dni.
Platon został odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

tolek 3344

Nr: 12 - ID3344

Niedowidzący pies TOLEK pragnie przyjaźni i dachu nad głową. Prawdopodobnie niewiele widzi. To przekochany psi senior - ma dziewięć lat. Trafił do raciborskiego schroniska z Gminy Baborów w dniu 26 stycznia 2017 roku. Został odrobaczony i zaszczepiony. Nie jest wykastrowany. Psiaczek jest strasznie smutny, nikt z odwiedzających schronisko nie zwraca na niego uwagi... To strasznie przykre... Szczególnie, że Tolek to naprawdę fajny pies. Jest spokojny, cichy, łagodny i przyjazny. Lubi inne zwierzęta (w tym koty).
Czy będzie umierał w samotności, w ciemnościach, bez dotyku ludzkiej dłoni, bez czułych słów szeptanych do ucha, że "wszystko będzie dobrze"?

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

trixi 3169

Nr: 242 - ID3169

Trixi - milusiński psiak, od 28 czerwca 2016 r. czeka na dobry dom w raciborskim schronisku. Psina ma 5 lat i jest bardzo grzeczna. Ten uroczy i przyjacielski kawaler został znaleziony w Gorzycach podczas gdy bezskutecznie wypatrywał swojego pana....
Trixi został odrobaczony, zaszczepiony i właśnie (jak widać po jego kołnierzu) wykastrowany.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

wezyr 2979

Nr: 472- ID2979

Jedenastoletni, przeraźliwie wychudzony Wezyr czeka na swojego człowieka w schronisku w Raciborzu. Do schroniska przyjechał 23 października 2015 r. z Międzyborza.
Wezyr jest spokojnym i kochanym psem. Nie zasłużył na taki los. Pomóżmy mu znaleźć doby dom. Może to właśnie Ty zostaniesz jego przyjacielem na te ostatnie chwile życiowej drogi?
Psiak jest odrobaczony i zaszczepiony.

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

ami 3313

 

Znalazłam DOM

ID3313

Suczka Ami w typie amstaffa szuka domu.
Do schroniska w Raciborzu przyjechała 16 grudnia 2016 r. Jest odważną i dosyć energiczną sunią. Łagodność i pogoda ducha to jej domena. Pomimo tego, iż siedzi za kratami schroniska, jest naprawdę wesoła i dzielnie znosi to, co los jej zesłał. Ami szuka bliskiego kontaktu z nowym właścicielem. Sunia ma siedem lat.
Została odrobaczona i zaszczepiona.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

bartek 3100

Nr :151 - ID3100


Kochany i samotny pies Bartuś czeka w schronisku w Raciborzu od 24.03.2016 r. Znaleziony w Brzeźnicy / Gmina Rudnik.
Ma sześć lat, jest średniej wielkości i jest łagodnym czworonogiem. Toleruje inne psy.
Został odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

bolus 3145

Nr: 206 - ID3145

Taki spokojny z niego Boluś ....

Bardzo doskwiera mu pobyt w schronisku. Czy znajdzie jeszcze w swoim życiu wymarzony dom?
Psiak ma dziesięć jest łagodny i ufny. Jeśli dasz mu szansę - odwdzięczy Ci się miłością do końca swoich dni.
W schronisku od 7 czerwca 2016 r. Pochodzi z Raciborza. Nie jest pierwszej młodości - ma dziesięć lat, ale ma za to ogromne serducho do kochania. Chcesz się przekonać ? Odwiedź nasze schronisko - to przecież nic nie kosztuje.
Boluś jest odrobaczony i zaszczepiony.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

charlie 2378

Nr psa:489 - ID2378

Uroczy Charlie jest średniej wielkości przystojniakiem w typie gończego polskiego. Ma krótki ogonek. Na odwiedzających schronisko w Raciborzu smutno zerka zza krat swojego boksu. Za kratami przebywa od 23.01.2014 r., kiedy to został znaleziony, jak błąkał się samotnie w Raciborzu. Charlie ma obecnie osiem lat.
Jest psem łagodnym, spokojnym i zrównoważonym oraz niezwykle towarzyskim. Potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Nie jest psem szczekliwym. Charlie może zamieszkać zarówno w mieszkaniu jak i w domu. Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

cindy 1905

Nr: 334 - ID1905

Jeśli nie przygarniesz Cindy - nigdy nie dowiesz się jaka z niej wierna przyjaciółka i towarzyszka doli i niedoli. Jest łagodna i ma wielkie serce choć sama jest średnich rozmiarów. Choć przez 10 lat swojego życia nacierpiała się wiele, jest w niej jeszcze radość życia i ufność w człowieka. Już minęły dwa lata jak przywieziono ją do schroniska, lecz Cindy nadal nie traci nadziei...
Odwiedź ją i przekonaj się sam.
Sunia jest zdrowa, odrobaczona i zaszczepiona.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

gustaw2671

nr: 463 - ID2671

Cześć, jestem Gustaw.

Z tego co pamiętam mam dziesięć lat, więc jestem już dojrzałym psem.

Nie urosłem za dużo - raczej jestem średniej wielkości czworonogiem.

Nie lubię się chwalić ale mam wiele zalet: mam dobry charakter, kocham ludzi i jestem bardzo zrównoważony. Mam też łatwą w utrzymaniu, krótką sierść. Ale niestety - po moich oczach widać, że bardzo cierpię, bo zostałem wyrzucony w Oleśnicy jak wyrzuca się śmieci lub zużyte zabawki.

Przywieziono mnie do schroniska w październiku 2014 r., gdzie całkiem nie potrafię się odnaleźć.

Proszę - uratuj mnie i moje poczucie wartości. Nie pozwól mi myśleć,

że jestem do niczego i że już nic dobrego mnie w życiu nie spotka....
Nie jestem wykastrowany.
Przyjedź i odwiedź mnie w Raciborzu, będę Cię wypatrywać...

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

kermit3294

ID3294

Kermit to kochany, gładkowłosy psiak, który od listopada 2016 r. zamieszkał w schroniskowym boksie w Raciborzu. Jego wiek oszacowano na ok. 9 lat. Jest zdrowym psem, który kocha towarzystwo człowieka, jak również wszelkie zabawy i przytulasy. Niemniej jednak, jest już mocno zdołowany bezskutecznym wypatrywaniem swojego człowieka oraz przybity przytuliskowym klimatem. Nie pozwólmy, aby resztę psiego życia spędził w schroniskowym boksie.
Kermit jest odrobaczony i zaszczepiony.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

neli2233

 Nr: 268 - ID 2233

Neli to gładkowłosa, średnich rozmiarów sunia o łagodnym usposobieniu i pięknych orzechowych oczkach. Do schroniska w Raciborzu przyjechała we wrześniu 2013 r. To już dwa lata wypatruje szczęścia ale niestety póki co bezskutecznie. Jest typem psa, który nie wyciąga radośnie łapek przez kraty boksu i nie liże każdego przechodnia. Nie przymila się już do ludzi, bo jest tym oczekiwaniem na swego pana zmęczona. Już nie wierzy, że jej smutny los się jeszcze kiedyś odmieni. Że przyjdzie do niej ktoś, kto wzruszy się ogromnie na widok jej smutnej mordki i zabierze ją ze sobą do domu. Neli ma osiem lat. Jest odrobaczona i zaszczepiona.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

olaf2645

Nr: 423 - ID2645

Olaf jest średnich rozmiarów psiakiem o bardzo łagodnym usposobieniu.

Do schroniska w Raciborzu przyjechał 23 września 2014 r. z Oleśnicy.

Nie jest problematycznym psem - potrzebuje odrobinkę spokoju i swój własny kącik z pełną miską.

Jeśli dasz mu to wszystko psiak obdarzy Cię dozgonną miłością.

Olaf jest towarzyskim psem, gdyż lubi przebywać wśród ludzi.

Nie wykazuje agresji. Nadaje się do zamieszkania zarówno w bloku jak i w domu.
Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Ma siedem lat.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

onyx3326

Nr: 490 - ID 3326

Onyx - czteroletni, średniej wielkości pies szuka domu.
W schronisku w Raciborzu pojawił się 2 stycznia 2017 r.

Jest średniej wielkości psem. Kocha zabawy i uwielbia ruch.

Będzie idealnym towarzyszem osób aktywnych.
Mijają tygodnie, a psiak staje się coraz bardziej smutny i zrezygnowany.
Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

 

 

ADOPTUJADOPTUJ WIRTUALNIEWYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 

 

ruda2675

Nr : 467 - ID2675 RUDA

Ta średnich rozmiarów złocista sunia trafiła z Oleśnicy (okolice Wrocławia) do schroniska w Raciborzu w dniu 21 października 2014 r. Wabi się Ruda. Sunia lubi ludzi, w tym dzieci, ale nie jest tolerancyjna w stosunku do innych psów. Jej wiek oszacowano na sześć lat. Idealny byłby dla niej dom z ogrodem bez towarzystwa innych zwierząt.
Sunia jest odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana.

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W RACIBORZU

Email: schronisko@pk-raciborz.pl
Telefon: 32 415 88 44
Dyżur od godz. 16.00-20.00: 606 615 768

Adres: ul. Komunalna 9
47-400 Racibórz

d